Místní skupina Vodní záchranné služby (MS VZS) ve Dvoře Králové nad Labem zastřešuje také Plavecký oddíl v našem městě, který by bez jak finanční tak i organizační pomoci nemohl v našem krásném městě fungovat.

Náš plavecký oddíl je největší v republice, co do počtu svých členů, který nemá svůj vlastní krytý bazén - zastřešuje celkem 111 členů (včetně členů Vodní záchranné služby a potápěčského oddílu).

Jelikož v našem městě není krytý plavecký bazén, jsme nuceni dojíždět s dětmi do 20 km vzdáleného okresního města Trutnov (odjezd vždy ve středu v 17 hodin od gymnázia), kde se každou středu od podzimu do jara konají tréninky Plaveckého a Záchranářského oddílu.
V průběhu letních měsíců se tréninky konají na Tyršově koupališti ve Dvoře Králové nad Labem.

Naši členové učí děti jak prvnímu kontaktu s vodou, základům plavání, tak i trénují naše nadějné plavce z řad mládeže.

Místní skupina VZS také hlavně finančně zajišťuje místní plavecký oddíl.
Z dotací, které dostává MS VZS na svou vlastní činnost a materiálové vybavení, které je tak nezbytné pro kvalitní zabezpečení při akcích, dává téměř veškeré prostředky právě do zajištění provozu Plaveckého oddílu - tzn. placení bazénu v Trutnově, dopravy do bazénu v Trutnově (2 autobusy) apod.

Co se týká největších úspěchů, náš plavecký oddíl za svou půlstoletí trvající činnost vychoval mnoho výborných plavců i lidí oddaných plavání.

Připomínáme alespoň několik z nich:

EMIL POKORNÝ - článek

JIŘÍ RÖSEL

PAVEL LÁR

PETR VALEŠ